Podpořte nás Zapojte se

Úspěšně jsme zakončili naši účast na projektu MINDSET

BRNO. Čtyři dobrovolnice Projektu SPOLU v dubnu úspěšně zakončily svou téměř roční účast na projektu "MINDSET: Destigmatizační seminář pro zdravotní střední školy", který pořádal Národní ústav duševního zdraví. V jeho rámci sbíraly data, která měla pomoci zodpovědět hlavní výzkumnou otázku projektu: „Jaké jsou postoje studentů středních zdravotnických škol k duševnímu onemocnění?"

Na závěrečné evaluaci se seznámily s výsledky výzkumu, které budou zveřejněny 13.6. na přednášce prof. Höschla v pražském Kině Světozor (https://www.facebook.com/events/1055482924497355/). A jak svou výzkumnou zkušenost hodnotí samotné studentky?

Míša Zrnečková: "Zkušenost se sběrem dat na školách mám již díky PsÚ AV ČR či PsÚ FF MU, tentokrát to však bylo poprvé, co jsem se podílela i na organizačních záležitostech a hlavně byrokracie mi chvílemi dávala zabrat. Přesto mě příjemně překvapilo, jak celý projekt fungoval, hlavně co se bezproblémové komunikace celého týmu týče. Krom znalosti jízdních řádů západních a severních Čech či návštěvy pitevny na jedné ze škol si tak odnáším i spousty nových kontaktů a hlavně možnost další spolupráce s Národním ústavem duševního zdraví."

Nicola Kociánová: „Překvapili a potěšili mě studenti, kteří se aktivně zapojili do připraveného programu a chtěli se něco nového dozvědět. Dolehlo na mě, jak moc masová média utvářejí názory lidí na duševní onemocnění a že i studenti středních zdravotnických škol často znají projev duševního onemocnění pouze z televizního seriálu, který však realitu velmi zkresluje. Ačkoliv jsem o užitečnosti tohoto projektu byla přesvědčená už od začátku a byl to hlavní důvod, proč jsem se chtěla stát jeho součástí, zkušenosti z kontaktu s budoucími zdravotníky, kteří mohou na lidi v krizových situacích (fyzického i psychického rázu) narážet denně, mě ještě více upevnila v názoru, že destigmatizace duševních onemocnění je to, čemu chci rozhodně věnovat čas. V rámci projektu Mindset i mimo něj.“

Budeme se těšit na další spolupráci s NÚDZ a děkujeme za příležitosti, které vzájemná spolupráce přináší našim dobrovolníkům!

Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!