Podpořte nás Zapojte se

Neuropsychiatrické fórum

PRAHA. Ve dnech 27.– 29.4. se členka organizačního týmu Petra Horáková zúčastnila Neuropsychiatrického fóra. Cílem tohoto setkání je vzájemná spolupráce neurologů, psychiatrů a také psychologů.

V bohatém programu byl velmi zajímavý blok věnovaný psychosomatice, vedený PhDr. Ludmilou Trapkovou a MUDr. Vladislavem Chválou. Tento přístup se snaží kombinovat úroveň biologickou (kde se porucha pojímá jako nějaká chyba/porucha našeho těla), psychologickou (porucha jako signál upozorňující na narušení duševní rovnováhy) a také sociální. Dle propagátorů je oproti klasické medicíně důležité, aby k tomuto přístupu klient dozrál, přišel z vlastní vůle a neočekával pouze další biologicky orientovaný léčebný postup.

Velká část setkání byla také věnována farmakologii v graviditě. V Praze je pod Národní ústav duševního zdraví dokonce zřízena poradna pro těhotné a kojící psychiatrické pacientky, kterou vede MUDr. Jan Hanka. Část NPF byla věnována také výzkumu léčebného konopí a legislativě týkající se této problematiky.

V případě, že by vás tato konference oslovila, sledujte stránky http://npforum.eu/, kde budete informováni o dalším ročníku konference, který se bude pravděpodobně konat v dubnu 2017.

Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!