Podpořte nás Zapojte se

Newsletter Projektu SPOLU

Na začátku nového semestru vydáváme nový newsletter. Hned na úvod máme velkou novinku. Začínáme spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice v Praze. Již nyní tam mohou docházet studenti psychologie FF UK, zaznamenali jsme však také zájem studentů Pedagogické fakulty, proto aktuálně připravujeme smlouvy, které spolupráci umožní. Zároveň je v jednání také spolupráce s pražským Centrem duševního zdraví.

Koordinátorkou pražské pobočky se stala studentka třetího ročníku FF UK Michaela Matušková. O podrobnostech budeme informovat v následujícím newsletteru.

Deník neziskovky vydal rozhovor s někdejší dobrovolnicí a současnou členkou organizačního týmu SPOLU Hanou Sedlákovou.

Dále aktuality z jednotlivých poboček Projektu SPOLU.

Brno - oslavili jsme třetí výročí založení Projektu SPOLU. Na slavnostní přípitek dorazili mj. vedoucí Psychologického ústavu FF MU PhDr. Pavel Humpolíček, PhD. a psycholožka Mgr. Petra Fabínová z Chráněného bydlení sv. Luisy v Rajhradě. Děkujeme za účast!
SPOLAři uspořádali vánoční koncerty pro pacienty Fakultní nemocnice Brno a detašovaném pracovišti Psychiatrické nemocnice Brno ve Slavkově.
Organizační tým Projektu SPOLU nově doplnily studentky psychologie Marie Galatíková a Klára Čapková.
V návaznosti na uprchlickou krizi jsme řešili také možnost dojíždění dobrovolníků do zařízení v Zastávce u Brna. Zájem projevilo asi třicet SPOLAřů. Nakonec však bylo sestavení krizového týmu z důvodu nízkého počtu uprchlíků v tomto zařízení odloženo.
Kampaň MIND THE MIND, kterou v Brně organizujeme ve spolupráci s Evropskou federací studentských psychologických asociací (EFPSA) začíná v tuto chvíli nový běh. Jedná se o sérii destigmatizačních workshopů organizovaných studenty psychologie pro studenty středních škol po celé ČR.
V Brně působí nyní v rámci Projektu SPOLU okolo stovky dobrovolníků.

Olomouc - byli jsme osloveni místní Fakultní nemocnicí a Internetporadnou, z.s. s žádostí o docházení dobrovolníků Projektu SPOLU na vybrané aktivity. O podrobnostech nyní jednáme.  Dále byl zorganizován teambuilding pro dobrovolníky, dojíždějících nejčastěji do PN Kroměříž. Jejich počet se v současné době pohybuje okolo čtyřiceti.

Ostrava - SPOLAři byli přizváni k Světovému dnu diabetu, na němž prezentovali Projekt SPOLU i činnost dobrovolníků ve spolupracující MENS SANĚ. Počet spolupracujících studentů vzrostl na pětadvacet.
S koordinátorem projektu SPOLU v Ostravě Mikulášem Sýkorou byl vydán rozhovor univerzitním portálu OU@LIVE.

Na konci semestru probíhají tradičně také schůzky se slavnostním předáváním certifikátů o účasti v Projektu. Nyní dobrovolníci vstupují do nového semestru.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Za Projekt SPOLU

Hana Sedláková

Březen 2016

Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!