Podpořte nás Zapojte se

Uspořádali jsme 2 vánoční koncerty pro pacienty

Ve středu 16.12.2015 jsme uspořádali 2 dva vánoční koncerty - v Psychiatrické klinice FN Brno a ve Slavkově, což je detašované pracoviště PN Brno.

Klára a Markéta pekly do jedné ráno vánoční cukroví, aby jím ve středu ráno mohly pohostit pacienty ve Slavkově. Chtěly se tak alespoň trochu odvděčit za velice milé přijetí, kterého se dobrovolníkům, co dojíždí do Slavkova, vytrvale dostává. Artetým pomohl pacientům vytvořit krásný vánoční stromek, na který mohl každý přispět vlastně malovanou baňkou. Lukáš, který vede ve Slavkově pohybový tým, pacientům odhalil skrytý talent a přichystal pro ně výstavu vánočních fotografií! S pacienty jsme pak prožili několik příjemných hodin, které byly naplněny zpěvem tradičních koled, recitováním básní a hraním vánočních kvízů. Poslechli jsme si, jak pacienti vzpomínají na své dětství a jaké tradice ve svých rodinách drží. A to vše bylo doprovázeno skvělým pohoštěním, které pro nás pacienti sami připravili.
 


Ve středu odpoledne jsme pak pokračovali koncertem v Psychiatrické klinice FN Brno. Lucie hrála na kytaru, Jitka na klavír a Maruška na housle; ostatní zpívali. Pacientům jsme rozdali hudební nástroje z Orfova instrumentáře, byla radost vidět, jak se aktivně zapojují. Jedna z pacientek koncert kvitovala: „takhle jsem si nezazpívala minimálně pět let!“. Poděkovali jsme přítomnému personálu za vynikající spolupráci, která trvá od samého začátku vzniku Projektu SPOLU. A za rok se těšíme zas! :) 
Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!