Podpořte nás Zapojte se

Budeme spolupracovat s EFPSA na destigmatizační kampani "Mind the Mind"

Rádi bychom vás informovali, že Projekt SPOLU navázal spolupráci s Evropskou asociací studentů psychologie (EFPSA) a podílí se na realizaci kampaně Mind the Mind, která bojuje za destigmatizaci  psychických onemocnění. Cílem projektu je uspořádat sérii workshopů pro střední školy v Praze, Brně a Olomouci. Na workshopech se v Brně budou podílet členové SPOLU, kteří jsou schopni mimo teoretické poznatky předat také osobní zkušenosti, jejž nabyli během svého působení v projektu.

           Za Brno je v projektu zapojeno 17 členů. Jedná se o studenty psychologie z Filozofické fakulty a Fakulty sociální studií Masarykovy univerzity. Momentálně se projekt nachází ve fázi oslovování jednotlivých škol, a v lednu začneme s realizací workshopů. Ještě před tím si však si dobrovolníci nanečisto vyzkouší koncept lekce, aby se vychytaly poslední jemné nedostatky.

Cílem celého projektu je rozšířit povědomí o psychickém onemocnění a situacemi, se kterými se jedinci často musí potýkat. Nedílnou částí bude samozřejmě prostor pro diskuzi a zodpovězení veškerých otázek týkajících se tématu.

Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!