Podpořte nás Zapojte se

Spolupráce s MUNI pomáhá

Období covid-19 přineslo do dobrovolnické oblasti mnoho změn. Mnoho lidí se k dobrovolnictví přidalo, mnohým naopak byly pozastaveny původní oblasti, kde se dobrovolnicky angažovali. SPOLařům byl na jaře a v létě 2020 znemožněn přístup do spolupracujících zařízení, mnozí z nich ale své kapacity nabídli jinde. A jedním z těch míst, kam se četní dobrovolníci i z Projektu SPOLU zapojili, byla iniciativa vzniklá při Masarykově univerzitě, MUNI pomáhá.

Velmi nás potěšilo, když se toto nově vzniklé uskupení již v době nouzového stavu obrátilo právě na nás s prosbou o konzultaci a získání inspirace, jak v rámci Projektu SPOLU fungujeme, co se nám osvědčilo i nevyplatilo.

Na původní telefonickou komunikaci 1. července 2020 navázala osobní schůzka s koordinátorkou MUNI pomáhá Barborou Leskovjanovou na rektorátu MUNI, které jsme se zúčastnily ve složení hlavních koordinátorek Projektu SPOLU, Markéta Hovorková a Viola Müllerová, a hlavní koordinátorky za Brno, Zdena Nováková.

Vedle postřehů k organizaci jsme se bavili o možnostech spolupráce a možná i případné záštitě Projektu SPOLU dobrovolnickým centrem MUNI, jehož vznik je v úvahách koordinátorů MUNI pomáhá. Nápad nás velice oslovil, líbí se nám činnost MUNI jako takové, ale i aktivita nového uskupení, sami navíc v od března 2020 oficiálně k žádné neziskové organizaci nepatříme.

Těšíme se na další vývoj událostí i na zaříjovou konferenci "Budoucnost projektu MUNI pomáhá" v univerzitním centru v Telči, kam jsme obdržely pozvání.

Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!