Podpořte nás Zapojte se

Pozvánka na Týden mozku - Cvičení kognitivních funkcí (nejen) u lidí s duševními obtížemi

Zveme Vás na další ročník festivalu Týden mozku připravovaného tradičně Akademií věd.

Letos by nás na něm měla reprezentovat hlavní koordinátorka Projektu SPOLU Markéta Hovorková, a to s příspěvkem "Cvičení kognitivních funkcí (nejen) u lidí s duševními obtížemi".

anotace: 
Dobré fungování myšlení je velmi náchylné vůči různým stavům organismu, a to nejen vůči fyzické kondici nebo únavě, ale také vůči psychické pohodě či nepohodě. Množství psychických potíží či duševních onemocnění s sebou nese právě oslabení kognitivních funkcí a je potřeba s tím pracovat – pracovat na udržování kognitivní kondice a na opětovném posilování funkčních myšlenkových pochodů.
Záměrem workshopu je seznámení s některými rysy kognitivního oslabení a jeho specifiky u určitých psychických obtíží, ale také s možnostmi nápravy a posilování kognitivních funkcí, a skrz ně také sebevědomí. V rámci workshopu si sami vyzkoušíte různé typy aktivit, které v rámci Projektu SPOLU nabízíme právě lidem s duševními problémy, dozvíte se, k čemu které cvičení může dobře posloužit a jak je lze využít nejen v rámci kognitivního tréninku, ale i v dalších volnočasových aktivitách. Z workshopu si odnesete také tipy na cvičení mozku v běžném životě.

Líbil se ti článek? Sdílej ho se svými přáteli!