MIND THE MIND. Od jara až do prázdnin běžel cyklus workshopů pro středoškoláky Mind the Mind, jeden z projektů European Federation of Psychology Students' Associations (EFPSA) - workshopy byly uspořádány na podporu destigmatizace psychických onemocnění. Cílem bylo studentům předat nejen teoretické informace, ale také praktické ukázky. Byly promítány videa pojednávající o zkušenostech jedinců trpících duševním onemocněním, nebo si student mohl vyzkoušet roli jedince, který je společností…
Dobrovolníci a koordinátoři projektu Mind the Mind z celé Evropy se setkali v rámci kongresu Evropské federace psychologických studentských asociací (EFPSA), který se uskutečnil minulý týden v Česku, na Šumavě. Pro studenty zapojené do projektu bylo motivující a inspirativní setkat se s kolegy z jiných zemí, zamyslet se společně nad řešením některých problémů při realizaci projektu a předat si vzájemně zkušenosti.
Projekt Mind the Mind zajišťuje workshopy zaměřené na rozšiřování vzdělání o…
Všichni (ze) SPOLU jsme se poprvé sešli v lednu a to přímo v Mens Saně – centru psychosociální pomoci, které se věnuje převážně pomoci lidem se zkušeností s duševní nemocí a lidem s narušenými poznávacími schopnostmi. Informační schůzka se nesla ve velice přátelské náladě. Informací se k nám dostalo mnoho – od popisu míst, kde leží různá působiště Mens Sany, přes popis nejčastějších poruch klientů, nabízených služeb tohoto sdružení, až po ukázky úkolů, se kterými se můžeme setkat na…
Česká asociace studentů psychologie, z.s. vypisuje výběrové řízení na pozici „Koordinátor pobočky Projektu SPOLU pro Olomouc“.
Projekt SPoLU je aktuálně se svými přes 200 aktivními členy největším projektem, fungujícím pod záštitou České asociace studentů psychologie. Byl založen na podzim roku 2012 a olomoucká pobočka zdárně funguje od února 2014.
Čím se zabýváme? Studentům psychologie zprostředkováváme dobrovolnické praxe v psychiatrických zařízeních.
…
Ve středu (14. ledna) jsme představili Projekt SPOLU na lékařském semináři v PN Bohnice. Účastnilo se jej přes 100 zdravotnických profesionálů. V průběhu půlhodinového bloku jsme nastínili koncept spolupráce, který se osvědčil v Brně i Olomouci, a zprostředkovali jsme také zpětné vazby zdravotnických profesionálů k dosavadnímu (více než dvouletému) fungování Projektu. Na závěr jsme přítomným nabídli možnost spolupráce - pro naše portfolio si přišlo asi sedm psychologů a psychiatrů z různých…
OSTRAVA. Představujeme vám koordinátora ostravské pobočky! Je jím Mikuláš Sýkora, student třetího ročníku bakalářské psychologie na Filozofické fakultě Ostravské univerzity.
Medailonek pojal originálně, udělejte si vlastní představu:
• Opava
• tenis, fotbal
• kalokagathia
• víra v Boha
• psychosomatika
• Nietzsche
• láska
• Nine Inch Nails
Koordinátorkou pražské pobočky se stala Petra Štěpánková, studentka prvního ročníku magisterské psychologie na Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Jaká oblast psychologie ji zajímá nejvíce? A jaké má vize ohledně Projektu SPOLU?
"V psychologii mám poměrně široké zájmy, jsem taková nenasytná houba a ráda a neustále pronikám do nových oblastí a směrů. V budoucnu bych se ovšem chtěla uplatnit v psychosomatice, která je mi ideologicky nejbližší. Projekt SPOLU považuji za obrovský dar jak…
Začátkem prosince proběhl takzvaný EFPSA day, který se koná tradičně ve všech evropských státech sdružených v rámci této federace. Za Projekt SPOLU jsme představili destigmatizační iniciativu Mind the Mind ... přítomné jsme seznámili s možností, jak se zapojit a nastínili jsme také aktuální fázi kampaně. Již koncem ledna by měly začít probíhat workshopy na oslovených středních školách!
Nový seriál PsyHubu informuje o aktivitách studentů, kteří se rozhodli svůj čas a energii investovat působivým způsobem. Odpověděli jsme na tři následující otázky.
1) S jakou myšlenkou jste vyrazili do světa?
Chtěli jsme více propojit studenty psychologie, psychiatrické pacienty a zdravotnické profesionály vybudováním platformy, v rámci které by se mohli pravidelně setkávat, vyměňovat zkušenosti a vzájemně se obohacovat.
2) Jaká byla největší výzva při zakládání projektu? (A jak jste…
Spolupráce mezi studenty psychologie, zdravotnickými profesionály a pacienty zaujala přibližně čtyřicet účastníků sympózia, kteří se zúčastnili prezentace i následné diskuse. Sami sdíleli například několik vlastních zkušeností s hospitalizací. Jeden z přítomných uvedl: „Dobrovolníky vnímám jako posly vlídnosti, lidskosti, někdy prostředníky mezi pacienty a zdravotnickým personálem. Určitě mohou velmi pomoci.“
Za všechny zpětné vazby moc děkujeme.